Cyklinowanie schodów

Schody drewniane to niezaprzeczalnie wyjątkowa ozdoba każdego domu i mieszkania. Drewno, jak powszechnie wiadomo stanowi ponadczasowe rozwiązanie, pełne elegancji oraz niemalże nieskończonych możliwości aranżacyjnych. Wspaniale sprawdzają się one podczas urządzania wnętrza w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnym, a  nawet w coraz bardziej popularny loft. Nie da się jednak ukryć, że są one jedną z najczęściej użytkowanych przestrzeni w naszym miejscu zamieszkania, dlatego zasługują na szczególną uwagę podczas pielęgnacji, a z czasem konieczna będzie także ich renowacja.

cyklinowanie schodów

Podstawowym zabiegiem renowacyjnym drewnianych podłóg  i drewnianych schodów jest cyklinowanie. Cyklinowanie schodów wykonuje się bardzo podobnie, niemalże identycznie, jak w przypadku cyklinowania podłóg.

Nie da się ukryć, że wraz z użytkowaniem powierzchni drewnianych – podłóg i schodów – z czasem stają się one matowe, tracą dawny blask, pojawiają się na nich różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, takie jak zarysowania, wgniecenia czy zabrudzenia i plamy. By przywrócić im dawną świetność konieczne będzie ich cyklinowanie.

Cyklinowanie schodów powinno być przemyślane i dobrze zaplanowane. Ze swojej strony zawsze informujemy klientów, że podczas przeprowadzania tego zabiegu, na jakiś czas nasz ciąg komunikacyjny będzie wyłączony z użytku ze względu na konieczność prowadzenia prac renowacyjnych i ich formę. Zatem przed rozpoczęciem cyklinowania schodów należy tak zaplanować użytkowanie całego domu czy mieszkania, by wyłączyć z niego czasowe użytkowanie ciągu komunikacyjnego. W tym celu konieczne może okazać się przeniesienie niektórych sprzętów czy chwilowe przeorganizowanie przestrzeni życiowej.

Cyklinowanie schodów drewnianych w wykonaniu pracowników naszej firmy prowadzone jest zawsze sprawnie i dokładnie. Przy użyciu specjalnej cykliniarki docierają oni do nawet najtrudniej dostępnych przestrzeni na schodach, dzięki czemu cyklinowanie schodów przeprowadzane jest poprawnie. Decyzja o późniejszym ich zabezpieczeniu należy już do właścicieli mieszkania lub domu. Schody można lakierować, olejowa lub nałożyć na nie bejcę. Tak naprawdę jest to wybór subiektywny i zależny od preferencji i oczekiwań wizualnych i użytkowych.

Oczywiście z naszej strony prowadzimy fachowe doradztwo nie tylko w zakresie cyklinowania schodów, ale również doboru odpowiedniej warstwy wykończeniowej. Prezentujemy wszystkie aspekty związane z wyborem poszczególnego rozwiązania i pomagamy tym samym podjąć decyzję o optymalnym wykończeniu schodów drewnianych.

Dlaczego warto zdecydować się na cyklinowanie schodów w wykonaniu pracowników naszej formy? Dajemy gwarancję, że przeprowadzone prace będą w swoim efekcie solidne i w pełni dostosowane do wymogów klientów. Cyklinowanie schodów, bez wątpienia, jest najlepszą metodą renowacyjną, która zapewni im długotrwałość osiągniętego efektu oraz przywróci dawny blask. Pozwala ono na całkowite usunięcie starych powłok warstwy ochronnej, pozbycie się wgnieceń, zarysowań oraz plam. Tak przygotowane drewno jest gotowe do dalszych prac, czyli impregnowania.

Pracownicy naszej firmy są w pełni zaangażowani w wykonywaną pracę oraz do każdego zadania podchodzą z dużym zaangażowaniem. Nie mamy jednej metody renowacji schodów – do każdego zadania podchodzimy indywidualnie i zalecamy wykonanie tylko koniecznych prac. Jesteśmy uczciwi. Dzięki naszemu doświadczeniu i wąskiej specjalizacji z zakresu drewnianych podłóg oraz drewnianych schodów możemy wykonywać powierzone nam zadania na najwyższym poziomie.