Montaż schodów

montaż schodów

Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach, schody drewniane wybierane są coraz częściej, stanowiąc doskonałe dopełnienie stylizacji wnętrza i jednocześnie dając niemalże nieskończona ilość ciekawych aranżacji w przyszłości. Ponadto wyróżniają się swoją elegancją oraz trwałością. Jednak by spełniały swoją funkcję na przestrzeni lat, a także cieszyły użytkowników naturalnym pięknem, konieczny jest ich właściwy montaż.

Drewno jest ponadczasowe, dlatego cieszy się tak dużą popularnością zdobiąc nasze posadzki oraz schody. Planując schody w naszym domu lub w mieszkaniu powinniśmy dokładnie przemyśleć ich konstrukcję oraz wybrać najlepszy materiał, z jakiego powinny zostać wykonane. Oczywiście decydując się na gotowy projekt, zadanie to mamy niemalże z głowy. Jednak jeśli zależy nam na indywidualnym projekcie, powinniśmy rozważyć różne możliwości, jakie dają nam drewniane schody.

W nowoczesnych projektach coraz częściej spotykamy schody umieszczone w przedpokoju lub w salonie, rezygnując tym samym z klatki schodowej., Takie rozwiązanie pozwala na szczególnie ich wyeksponowanie i stworzenie prawdziwego dzieła sztuki, które będzie wyróżniać się na tle wielu innych rozwiązań. Dlatego jeśli zdecydujemy się na to, że nasze schody mają zostać wykonane z drewna, warto również dobrze rozważyć ich kształt i wybrać najlepszy sposób ich wykończenia. Decyzja ta nie powinna zostać podjęta pochopnie. Warto rozważyć wiele możliwości, by wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania.

Pracownicy naszej firmy prowadzą w tym celu fachowe doradztwo. Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem schodów, przyjeżdżają w umówione miejsce i analizują różne możliwe do wykonania rozwiązania, mając na uwadze potrzeby i oczekiwania klientów. Należy pamiętać o tym, jak różnorodne jest drewno, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, a jednocześnie wykończenie go niesie ze sobą ciekawe możliwości.

Montaż schodów jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym, dlatego nasi pracownicy jako priorytet podczas pracy stawiają na bezpieczeństwo, dbając także o wszystkie aspekty wizualne. Pomagamy wybrać najlepsze rozwiązanie, które będzie nie tylko zadowalające pod względem wizualnym, ale również nie nadwyręży budżetu domowego, przeznaczonego na tę inwestycję. Zazwyczaj do montażu schodów wybiera się takie drzewa jak klon, buk, brzoza, dąb, jesion, wiśnia, orzech lub inne gatunki drzew egzotycznych. Posiadając specjalistyczną wiedzę z zakresu obróbki drzewnej i specjalizując się w tej dziedzinie, przedstawiamy wszystkie właściwości oraz charakterystykę wybranych gatunków drzew, uwzględniając ich cechy użytkowe. Wybieramy zawsze najlepsze rozwiązanie, mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo domowników.

Montaż schodów składa się z kilku etapów, a w jego skład wchodzi podjęcie decyzji. Istotny jest bieg schodów, czyli tej części, po której chodzimy. Należy wybrać także podniebienie – dolną cześć biegu. Należy uwzględnić spocznik, czyli poziomą płytę, którą umieszcza się na półpiętrze, by zmienić bieg schodów. Znaczenie mają także podest, stopnica, podstopnica i policzek. Stopnica, czyli stopnie powinny być wykonane w odporniej szerokości, podobnie jak podstopnica, która nie może być za wysoka.

Montaż schodów drewnianych zależy od preferencji klientów i możliwości, jakie niesie ze sobą dom lub mieszkanie. Wykonujemy schody każdego rodzaju –  na przykład ażurowe, kręte, policzkowe. Stawiamy na wysoką jakość świadczonych usług i dokładnie słuchamy oczekiwań oraz potrzeb klienta, nim przystąpimy do działania. W skład naszej pracy wchodzi również odpowiednie zabezpieczenie schodów oraz właściwy dobór najlepszych preparatów do tego zadania.