Naprawa schodów

naprawa schodów

Naprawa schodów drewnianych bywa z czasem ich użytkowania nieunikniona. Mimo tego, że drewno jest niezwykle trwałe, a schody drewniane są solidne, może zdarzyć się tak, że wymagają one naprawy. Niekiedy ich renowacja nie wystarczy. Może okazać się konieczne wymienienie balustrady czy niektórych stopni.

Schody drewniane, podobnie jak posadzka wykonana z drewna, stanowią ozdobę naszego domostwa, Są ponadczasowym rozwiązaniem, dając ciekawe możliwości aranżacyjne. Jednak wraz z ich użytkowaniem, dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych oraz chemicznych. Na schodach powstają zadrapania, rysy, wgłębienia, plamy. Tego typu uszkodzenia możemy naprawić dzięki zabiegowi cyklinowania schodów.

Zdarza się jednak też tak, że może dojść do zniszczeń drewna. Stopnie mogą się luzować, balustrada zaczyna się chwiać, niektóre klepki lub deski rozwarstwiły się lub zupełnie wystają ponad pożądany poziom. Takie schody bezwzględnie wymagają naprawy. Nie chodzi tylko o aspekty wizualne, choć nie zaprzeczamy – są one niezwykle ważne. Priorytetem jest jednak bezpieczeństwo użytkowników ciągu komunikacyjnego.

Nasi pracownicy, posiadając specjalistyczną wiedzę z zakresu Obrówki drewna, chętnie podejmą się naprawy drewnianych schodów. Dzięki temu unikniemy konieczności całkowitej ich wymiany, co znacznie zmniejszy poniesione koszty. Specjaliści pracujący przy naprawie schodów odpowiednio wcześnie pojawiają się w miejscu, gdzie mają zostać przeprowadzone prace, by realnie ocenić konieczność wykonanych prac. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, a także szczerze i uczciwie. Doceniając naszych klientów i darząc ich pełnym szacunkiem, proponujemy wykonanie tylko tych prac, które są niezbędne.

Podczas omawiania konieczności przeprowadzonych prac, omawiamy dokładnie wszystkie etapy, jakie będą konieczne do wykonania. Należy pamiętać, że niekiedy sama wymiana niektórych elementów schodów drewnianych lub całkowity montaż nowych części nie wystarczy. Niezbędne będzie również szlifowanie powierzchni oraz dokładne jej zaimpregnowanie, by schody zyskały niepowtarzalny blask, a także drewno zostało solidnie zabezpieczone przez działaniem czynników zewnętrznych. Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi jest niezwykle ważna. Dzięki temu schody drewniane będą doskonale prezentować się na przestrzeni lat, zachowując swoje naturalne piękno.

Podczas naprawy schodów może okazać się, że ten ciąg komunikacyjny zostanie wyłączony z użytku na jakiś czas, jeśli okaże się konieczne ich cyklinowanie, a co za tym idzie – późniejsza impregnacja. Dokładnie informujemy o tym, by domownicy mogli w pełni przygotować się na chwilowe przeorganizowanie codzienności.

Dajemy gwarancję, ze prowadzone przez nas prace związane z naprawą schodów zostaną wykonane sprawnie oraz dokładnie. Nasi pracownicy zawsze priorytetowo traktują bezpieczeństwo właścicieli schodów, dlatego dokładają wszelkich starań, by było ono na najwyższym poziomie. Do zabezpieczenia schodów używamy wysokiej jakości materiałów, które zostają dobrane do gatunku drzewa, z którego schody zostały wykonane. Jesteśmy otwarci na rozmowy z klientami i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, by rozwiać nawet najmniejsze wątpliwości.